Rapoo- It solutions & Corporate template

04-9960114

צור קשר

yassur33@gmail.com

שלח דוא"ל

תוצאת תמונה עבור תמונות קיבוץ יסעור

 פרויקט קליטה לחברות ביסעור

ברצוננו לספר לכם על קיבוץ יסעור המתחדש, המציע אפשרויות וההזדמנויות בתהליך ההצטרפות אליו. יסעור הוא ישוב מסוג קיבוץ מתחדש, המבוסס על רמות שיתוף שונות וולונטריות עם עצמאות כלכלית ועזרה הדדית. ביישוב שירותים מוניציפאליים ברמה גבוהה, מערכת חינוך ואפשרות לאיכות חיים מגיל אפס ועד שיבה טובה. הקיבוץ נהנה מצורת חיים קהילתית עם אפשרויות לפיתוח יזמיות ועסקים. הקהילה סבלנית וסובלנית לכל חבריה ותושביה.

תוכנית בינוי: לחץ כאן לצפיה

אנו ביסעור נהנים ממספר יתרונות:

* חברה מתפתחת , בה גדלים זה בצד זה משפחות צעירות, ותיקים, וצעירים.

* קהילה קיבוצית המבוססת ביסודה על ערכי תנועת "השומר הצעיר", קהילה חילונית ודמוקרטית. בה מושם דגש על ערכי התרבות הישראלית, ההומניסטית, תוך שמירה על שיוויון עדך האדם וערבות הדדית (מתוך החזון).

* נגישות: במרחק 5-15 דקות נסיעה בלבד מהקיבוץ נמצאים מרכזי קניות, שירותי בריאות, מרכזי תעסוקה ובילוי וחופי רחצה. 15 דקות מהקריות, 20 דקות מנהריה, 30 דקות מחיפה, ו-15 דקות מכרמיאל. המיקום אטרקטיבי מבחינת תחבורה ונגישות, ועדיין שומר על סביבה כפרית ירוקה, נקייה ובטוחה.

 * יזמות ועסקים: אפשרות לפיתוח יזמות ועסקים במתחם הישוב עם סיוע מקומי, אזורי וממסדי.

* תשתיות מערכת מוניציפאלית: תשתיות ציבוריות שישודרגו במהלך הבניה ויאפשרו רמת שירותים מוניציפאליים איכותיים וזולים.

 

ההצטרפות ליישוב אפשרית למי שעבר את תהליך הקבלה המנוהל ע"י ועדת הקבלה והתקבל לחברות בהצבעה בקלפי. ועדת הקבלה מורכבת מנציגי ציבור נבחרים, אשר תפקידם לבחון ולהגיע להתאמה הטובה ביותר בין המשפחה המועמדת לבין קהילת יסעור.

תהליך זה בא להבטיח הצטרפות משפחות איכותיות המתאימות לאופיו הייחודי של הקיבוץ.

עם הקבלה לחברות תופנה המשפחה למנהל על מנת לחתום על חוזה חכירה של מגרש בגודל כ-500 מ"ר:

 

עיקרי השלבים בהצטרפות לחברות בקיבוץ

1.קבלת פרטים, סיור במקום, קבלת חוברת המסבירה את התהליך.

2. תשלום דמי רצינות ע"ס 30,000 ₪ - מותנה בבחירת מגרש והתחלת תהליך . התשלום יוחזר במלואו במידה והמועמדים לא יעברו את ועדת הקבלה. סיום יזום של המשפחה עשוי בשלב מסוים של התהליך לגרור קנס כספי בגין טיפול בבקשה (למידע נוסף יש לבקש הבהרה מבעלי התפקידים בעת מועד הפגישה)

3.תהליך הקבלה, הכולל ראיון, אבחון כלכלי וחברתי, מפגשים עם בעלי תפקידים ומשפחות, החלטת ועדת הקבלה וקבלה לחברות באגודה/בקיבוץ באמצעות הצבעה בקלפי.

4.חתימה על ההסכמים בעניין הצטרפות לקיבוץ והסכם הבניה, והשלמת התשלום לקיבוץ.

5.בסיום התהליך תגורו ביישוב כחברי קיבוץ כחברים מלאים, כאשר המגרש רשום על שמכם במנהל, תהיו חברים שווי זכויות בנושאים המוניציפאליים, ותוכלו להיות שותפים בנכסים המשותפים של הקיבוץ עם רכישת המנייה בעסקים.

 

.

פרויקט יסעור – עקרונות הצטרפות

מצטרפים לקיבוץ על בסיס העקרונות הבאים:

1. חברות מלאה: החבר מתקבל לחברות מלאה, שמשמעותה: חברות בקיבוץ על מרכיביו הקהילתיים והמוניציפאליים, ושותפות במגזר העיסקי בהתאם לתהליך ההסכמות. כמו כן אין לחבר חלק בחובות הקיבוץ במידה וישנם כאלה. המשכורת עוברת ישירות לחבר(דיווח שנתי של החבר על ההכנסה לקיבוץ).

2. שוויון זכויות: בכל המצבים, כחברים או כתושבים, שוויון זכויות מבחינה מוניציפאלית וקהילתית, הן מבחינת זכויות והן מבחינת חובות. ניתן לבחור ולהיבחר, ולהשפיע במוסדות הקהילה. שוויון מלא לכלל החברים והתושבים ליהנות מהשירותים המוניציפאליים של הקיבוץ ושל המועצה, לרבות חינוך המיסוי המוניציפאלי חל עפ"י קריטריונים שווים לכל החברים והתושבים ביישוב.

3. שירותים נוספים: ניתנים בתשלום , כגון:טיפול, סיעוד, תקשורת, בריכה, חינוך בגיל הרך, חינוך משלים ועוד.

4. נכסי הקיבוץ: קיימת אפשרות ליזמות/תעסוקה באזור הקיבוץ לפי בסיס עסקי עם זכויות ואפשרויות הנובעות מסטטוס היישוב. הזכאות של החבר החדש לבית על מגרש בעת יישום השיוך תהיה שווה לכל החברים על בסיס החלטות המנהל, הרשויות והקיבוץ.

5. עלות למנהל: לפי הערכת שמאי המנהל. הצטרפות החברים כיום (אחרי היום הקובע) מתבצעת לפי החלטה 959 ומחויבת בתשלום מיידי של ערך המגרש לפי הערכת שמאי המנהל.


 פרויקט יסעור – אפשרויות הצטרפות

 אנו מציעים הצטרפות ליסעור כחברים מלאים לקיבוץ משתנה ולקהילה כפרית צומחת.

ההצטרפות הינה בשיטת בנה ביתך.

בשיטה זו הקיבוץ דואג להביא את התשתיות עד לקצה המגרש, כאשר מימון הבניה והפיתוח יעשה עפ"י החלטות הקיבוץ בעניין שיוך דירות לחברים.

 

תהליך הקליטה ביסעור

ביסעור מתקיים מודל מיוחד של קליטת משפחות צעירות. המשפחות מצטרפות לקיבוץ כחברים מלאים בעצמאות כלכלית. החברות מקנה זכות הצבעה בכל הקשור לחיי הקהילה , תרבות, חינוך ואורחות חיים. החברים יכולים לבחור ולהיבחר למוסדות הקהילה.


להלן נוהל קליטה ביסעור:

 • ראיון עם איש שיווק – קבלת אינפורמציה מלאה על תהליכי הקליטה והעלויות. כמו כן מתקיים סיור במגרשים הפנויים.
 • הזוגות נשלחים לאבחון כלכלי במכון חיצוני עלות האבחון כ- 1500 ₪
 • הזוגות נשלחים לאבחון חברתי במכון חיצוני עלות האבחון כ - 1500 ₪
 • פגישת היכרות וראיון עם ועדת קבלה.
 • אירוח אצל מספר משפחות מהקיבוץ.
 • פגישות עם מנהלת החינוך ביסעור ועם מנהל הקהילה
 • החלטה סופית בוועדת קבלה אם להעביר את המשפחה לקבלה לחברות.
 • תשלום דמי הצטרפות לחברות מלאה.
 • הודעה באסיפה והצבעה בקלפי.
 • חתימת חוזה מול הקיבוץ.
 • חתימה מול המנהל.

 בכל שלב שבו מעוניין הזוג לשמור מגרש, עליו לשלם דמי רצינות (נכון ליוני 2015 הסכום עומד על 30 אש"ח), אשר נכללים בסה"כ מהעסקה.במידה והתהליך מופסק ע"י כל אחד מהצדדים, מוחזרים דמי הרצינות במלואם.התהליך יכול להפסק בכל אחד משלבי הקליטה הן מצד הקיבוץ והן מצד המשפחה הנקלטת. (לפרטים נוספים לחץ כאן)

 

yassur abc
ab מערכת הצבעות דיגיטליות הצבעה דיגיטלית אתר לקיבוץ קריאות שירות קריאות שירות