Rapoo- It solutions & Corporate template

04-9960114

צור קשר

yassur33@gmail.com

שלח דוא"ל


4 מרץ 2011

משולחנם של חברי צוות בינוי קהילהימים מלאים בהתרחשויות קורים לנו פה ביסעור .

בתקופת מעבר זו, עד כניסתו של מנהל קהילה חדש, ברור יותר מהכול מה כן יש פה. יש פה קהילה חיה, פעילה, מגוונת, מלאת התרחשויות וחוויות משותפות, המון ילדים וחברים חדשים.המקום בו אנו, כקהילה בקיבוץ יסעור, פועלים יחדיו - עבורנו הוא מקום חשוב. צוות בינוי קהילתי קיבל הדרכה והכוונה על ידי מרכז שדמות ממכללת אורנים כמה חשוב העניין ואיך ניתן לעשות זאת , יחדיו כולנו.

מאז חשיפת היוזמות והסדנאות והיומיים המרוכזים של חברי יסעור באוקטובר, אספנו את החומרים שנאמרו על ידי כולנו : התייחסנו לחוזקות ולחולשות של יסעור ורשימות לשמר, לוותר, לחדש (זוכרים, נכון?). אספנו את כל המילים - מילים שהעידו מה אנחנו רוצים, מה חשוב לנו ואיך משתקפת מתוך כל המילים התמונה מה יהיה פה.כמה מילים על מהו חזון :

- מטרתו של החזון להיות התמצית, ה"תרכיז" של הערכים המשמעותיים

עבורנו כקהילה.

- חזון חייב להיות מספיק רחב בכדי להכיל את "קול הקהילה" ובה בעת צר דיו בכדיי לייצג את קיבוץ יסעור.

- מטרת החזון לייצג את שאיפותינו לראוי, דרך הערכים שהקהילה מבקשת לממש.לא היה קל לצמצם ולדייק ולהקפיד על כל מילה ומילה. המקום בו ידענו שתפקידינו הוא להישאר נאמנים לקול הקהילה, היא קהילתנו, כיוון אותנו שוב ושוב. לאחר מספר גרסאות "נולד" הנוסח האחרון על ידי כלל צוות בינוי קהילתי (תהליך מרתק בפני עצמו) וזהו הנוסח שאותו אנו מבקשים להציג בפניכם היום בדף זה. (כאן חשוב לנו לציין לשוחרי איכות הסביבה – חשוב לנו מאוד להפיץ בנייר ולא באימייל . אנא הבנתכם).

v בקיבוץ יסעור מתקיימת קהילה קולטת, דמוקרטית, חילונית ומתחדשת.v בקיבוץ יסעור קהילה אחת שתפעל בשקיפות ומחויבות לכללים, תוך שמירה על שוויון ערך האדם וערבות הדדית.v בקיבוץ יסעור יושם דגש על טיפוח החינוך, ערכי התרבות הישראלית, היהודית, ההומניסטית והאופי הכפרי.אז מה קורה בבוקר שישי 11/03 ?כצוות שסייע בהובלת הגיבוש וההתהוות הקהילתית בקיבוץ יסעור, אנחנו שמחים ונרגשים להזמינכם ליום חגיגי וחברתי שבו נציג את תהליך בינוי קהילה, את החזון ואת תוצאות הוועדות שקמו והתגבשו לכדי מטרות ויעדים ממשים בשטח.חלקכם בעניין חשוב מאין כמוהובמעמד זה יוצגו המשימות אשר ישפיעו על היומיום ואורחות חיי כולנו, לטובת איכות החיים בקיבוץ.

מפגש חזון יסעור – 11/03ניפגש לבוקר חגיגי במועדון לחבר9:00 - הגעה, מתכבדים בארוחת בוקר

9:45 - הצגת התהליך - הצוות המוביל כולו מול הקהילה .

10:00 - דני ודפנה, נציגי שדמות - הצגת התהליך של בינוי הקהילה

10:15 - חזון יסעור

10:30 - שוק מטרות ויעדים של ועדות יסעור

סיום משוער – 11:30****************************************************************

אפשר להעביר הערות והארות לכל אחד מהצוות ו/או דרך המייל.

חברי הצוות: אילקה רותם, יעקב שני, יונתן גנבר, עמי קילון, יעל ורול, רויטל דרום, אורנה בר-ישראל, רונן ברקוביץ' , רווית קוזי , דיקלה אזולאי, צחי מנו, ניר לווינסקי, מלכה קנפ .


עידכון 24.9

משהו חשוב מאוד עומד לקרות פה, וזה תלוי בך , בי , ובכולנו

יסעור שלנו

-

שריינו בבקשה את התאריכים הבאים: יום ה' 14/10 20:30 , יום ו' 15/10 08:30

אנא צפו לטלפון...את זה לא תרצו לפספס
קבוצת בינוי קהילתי
-
עדכון 6.8

במסגרת הבינוי הקהילתי חדר האוכל עומד לעבור שיפוץ קל שיבוצע על ידי הקהילה עצמה. העבודה מתוכננת לשישבת ה- 20+21 לחודש ותתבצע במשמרות (בוקר – צהריים – ערב) כך שכך אחד יוכל למצוא את הזמן המתאים לו. נשמח לכל יד + מברשת שמוכנה ויכולה להתגייס. לפרטים – yassur9@gmail.com
או לתיבת הדואר עבור חדר האוכל או לרויטל /רונן / מלכה – העיקר שתבואו.
עידכון 30.7

בינוי קהילתי ביסעור - היכונו היכונו!!!

מפגשי עבודה לכלל החברים בפרויקט הבינוי הקהילתי מתוכננים לימים חמישי ושישי ה- 2-3 לספטמבר (חמישי ערב שישי בוקר) בתאריכים אלה ייערכו 2 סדנאות מקיפות שמתוכן ייגזר החזון הקהילתי של יסעור, שריינו את התאריכים ביומנכם. פרטים נוספים בהמשך.

בינוי קהילתי עדכון 28.6.10 - שלום לכולם,
השבוע התקיים המפגש הרביעי של צוות בינוי קהילתי בהנחייתם של דני מירז ודפנה נוי משדמות.
במפגש זה הציגה כל קבוצת עניין את החברים שהצטרפו לביצוע המשימה, וכן את התקדמות מהלך ביצוע המשימה , והקשיים שבהם נתקלנו.התקיים דיון ולאחר מכן נתבקשנו להגדיר את מטרת המשימה, ודרך ההגדרה לקבוע את הפעולות הנדרשות להשגת המטרה.כל צוות קיבל הדרכה להמשך הדרך מהמנחים.להלן תזכורת לגבי המשימות:

1. חניות – לנסות ולקבוע נורמות חנייה מסודרות ולטפל בתופעת החנייה הלא מוסדרת.

(יעל, עמי, דודו, ניר לוינסקי).

2. נעורים- שילוב הנעורים בחיי הקהילה במהלך החופש הגדול.

(יעקב שני, אורנה, רוית קוזי, צחי).

3. ותיקים , חברים חדשים- ליצור מפגש והיכרות בין החברים הותיקים לחברים החדשים.

(דקלה, אילקה, יונתן גנבר, חנה דיזיצר).

4. חדר אוכל- לשפר את מראה חדר האוכל ולקדם אותו כמרכז החברתי של הקיבוץ.

(רויטל, רונן, מלכה)כבר ביום שישי יתקיימו מפגשים בין ותיקים לחדשים בתשעה בתים, שישתתפו בהם קרוב ל – 100 חברים!!!בנוסף שאר הצוותים קיימו כבר פגישות והחלה העבודה על המשימות.בתקווה שנראה ונרגיש את התוצאות עד סוף הקיץ.בהזדמנות זאת אנו מודים לכל החברים שהצטרפו לצוותים – ביחד השמיים הם הגבול.

בהצלחה לכולנו.תודה,

צוות בינוי קהילתיתהליך בינוי הקהילה ביסעור החל באופן רשמי בתאריך 19.2.2010.

חברת "שדמות" (מרכז למנהיגות בקהילה), השייכת למכללה האקדמית לחינוך "אורנים" תלווה את קיבוץ יסעור בתהליך זה.
לינק לחברת שדמות: לחץ כאן.
את התהליך פתח דני מירז, ראש תחום בינוי קהילה בשדמות במצגת (להלן קישור למצגת) ובה הסביר את התהליך אותו קהילת קיבוץ יסעור תעבור בשנה הקרובה.בעמוד זה יפורסמו עדכונים על התקדמות הפרויקט.

מערכת הצבעות דיגיטליות הצבעה דיגיטלית אתר לקיבוץ קריאות שירות קריאות שירות